poniedziałek, 29 maja 2017

"Running Knots" z krainy Wikingów

Od jednej z koleżanek na każde urodziny dostaję włóczkę - wiadomo, że taki prezent zawsze sprawi mi przyjemność! W tym roku zostałam obdarowana pięcioma motkami milusiej w dotyku Berroco Comfort Solids & Heathers w kolorze Cranberry Heather. Jak tylko uwinęłam się z tym co wówczas dziergałam, zabrałam się za prezent urodzinowy. Najpierw zarwałam kilka nocy rozmyślając nad wzorem, potem usiadłam z ołówkiem i kartką papieru i zaczęłam wyliczać, przeliczać, rozrysowywać, aż w końcu mogłam nabrać oczka na druty i zabrać się do dzieła.


Postanowiłam niemal cały sweter zrobić zwykłym dżersejem, tylko z przodu ozdobić go przeplatanką nordycką Overhand Running Knots. Schemat pochodzi z książki Elsebeth Lavold "Viking Patterns for Knitting." Mam słabość do tego typu wzorów.


Dwa miesiące i sweter gotowy! Zdążyłam akurat na nadchodzące letnie upały!


Ponieważ rozpinanych swetrów zazwyczaj i tak nie zapinam (jedynie pod kurtkę) stwierdziłam, że trzy guziki wystarczą by sweter nie rozchodził się pod kurtką. Najbardziej pasowały mi guziki-kołeczki. Akurat były w sklepie choć nie do końca w takim kolorze jak sobie wyobraziłam, ale w sumie te też dobrze wyglądają.


Kiedy pierwszy raz przymierzyłam zszyte przody i tył, wydawało mi się, że sweter jest za ciasny. Mimo to ukończyłam go bez przeróbek. Jeszcze podczas sesji zdjęciowej czułam się w nim niezbyt dobrze, ale kiedy założyłam go do pracy odczucie to się zmieniło - z każdą godziną czułam się w nim lepiej.


Garść informacji:
  • włóczka: Berroco Comfort Solids & Heathers, 50% akryl, 50% nylon/poliamid; 192 m/100 gram; zużycie: 480 gram (922 metry)
  • druty: 3.5 i 4 mm
  • wzór: "Running Overhand Knots" z "Viking Patterns for Knitting" Elsebeth Lavold


2 komentarze:

splocik pisze...

Śliczny sweterek. I kolor i fason bardzo ładny. Nawet guziki pasują kontrastowo.
Pozdrawiam ciepło.

Motylek pisze...

Splocik dziŁkuję! Guzików w kolorze włóczki nie było, więc postawiłam na kontrast właśnie.

Motylek