sobota, 4 marca 2017

Oregon Battle of the Books 2017

Za nami już tegoroczna edycja turnieju Oregon Battle of the Books.
W tym roku, w szkole Krzyśka, do turnieju przystąpiło 21 drużyn - 84 dzieci z klas trzecich, czwartych i piątych!

Drużyny biorące udział w OBOB 2017


Krzysiek przeczytał wszystkie 16 książek z tegorocznej listy (sztuki tej dokonało jedynie czworo z 84 dzieci). Oto lista:

 1. Because of Mr. Terupt, Bob Buyea
 2. Escaping the Giant Wave, Peg Kehret
 3. Harry Potter and the Sorcerer's Stone, J. K. Rowling (Na pierwszej części Harrego Pottera się nie skończyło - Krzysiek wpadł jak śliwka w kompot i czyta, czyta, czyta pochłaniając kolejne tomy, właśnie skończył piątą część, czeka na szóstą i cały czas mi powtarza, że i ja muszę, MUSZE serię o HP przeczytać, KONIECZNIE!)
 4. Hook's Revenge, Heidi Schultz
 5. Joshua Dread, Lee Bacon
 6. Knucklehead, Jon Scieszka (Autor polskiego pochodzenia, pisze między innymi o swoich dziadkach, jak się liczy po polsku do pięciu, itp. Miły polski akcent. Swego czasu Krzysiek przeczytał całą serię tegoż autora, cienkich ale szalenie interesujących książeczek.)
 7. Matilda, Roald Dahl (W czasie studiów czytałam opowiadania tegoż autora Tales of the Unexpected i wspominam tę lekturę z przyjemnością - jeśli ktoś ma możliwość po nie sięgnąć to gorąco polecam.)
 8. Miss Spitfire: Reaching Helen Keller, Sarah Miller
 9. Quinny and Hopper, Adriana Brad Schanen
 10. Ramona Quimby, Age 8, Beverly Cleary
 11. Rescue on the Oregon Trail, Kate Messner
 12. Skateboard Party, Karen English
 13. Small Steps: The Year I Got Polio, Peg Kehret
 14. A Snicker of Magic, Natalie Lloyd
 15. Upside-Down Magic, Sarah Mlynowski
 16. Woof, Spencer Quinn

Pierwszy tydzień marca pełen był potyczek, które doprowadziły do wyłonienia drużyny, która będzie reprezentować szkołę na poziomie regionalnym.

Wybrałam się do szkoły na półfinały.

Półfinały

Z pierwszej potyczki zwycięsko wyszły Soccer Legends - te same dziewczyny, które przegrały rok temu w finale. Z równorzędnej potyczki półfinałowej zwycięsko wyszli Hot Tamales - chłopcy, którzy w ubiegłym roku reprezentowali szkołę na szczeblu regionalnym. Obie drużyny zmieniły w tym roku nazwy, ale nie zmieniły składu. Wczoraj odbyła się potyczka finałowa.

Tuż przed rozpoczęciem potyczki fanowej

Dziewczyny odgrażały się, że w tym roku to one wygrają, chłopaki, że zwyciężą oni. Emocje sięgały zenitu. Finałowa potyczka rozpoczęła się!W tym roku dziewczyny były zdecydowanie lepsze, choć obie drużyny nie znały odpowiedzi na sporo pytań i zakończyły potyczkę z dużo gorszymi wynikami niż rok temu. Zwyciężyły Soccer Legends i to one będę dalej walczyć w rozgrywkach regionalnych.

Pamiątkowe zdjęcie Hot Tamales z panią bibiotekarką

Tym razem to chłopcy płakali - porażka gorzko smakuje.

Brak komentarzy: