czwartek, 13 sierpnia 2015

Angielskie wakacja: Longleat (Jungle Cruise)

Po spacerze w ogrodach, ustawiliśmy się na przystani w kolejce do stateczku wycieczkowego, Czekaliśmy bardzo długo, dzieci się nudziły, dorośli mieli dość, ale w końcu doczekaliśmy się - stateczek przycumował, zabrał tylu pasażerów ilu mógł i odpłynął.

Taki rejs wycieczkowy to nie lada atrakcja dla dzieci, które nie kryły swojej radości szalejąc na pokładzie. Na szczęście żadne nie wypadło za burtę!


Stateczek podpływał do wysepek oraz miejsc na brzegu niedostępnych dla turystów, takich jak kolonia goryli. (Tutaj link do strony Longleat.)


Emilia przestraszyła się na sam widok goryli, mimo, że dzieliła je od nas woda i spora odległość.

 
 
Udało nam się też wypatrzeć jednego z dwóch zamieszkujących akwen hipopotamów - a przynajmniej fragment hipopotama wystający z wody. Ale tajemnicą pozostało czy to był Spot czy Sonia.


Podczas rejsu towarzyszyły nam nieustannie foki - można je było dostrzec to z jednej, to z drugiej strony. Wiedziały, że chwile dzielą je od karmienia - punktu kulminacyjnego rejsu. Urocze foki podobały się wszystkim - i dzieciom, i dorosłym.


Kiedy zeszliśmy z pokładu statku wycieczkowego, jeszcze chwilę pospacerowalińmy po różnych zakątkach Longleat, ale niebawem trzeba było wracać. Szalenie nam się tam podobało a dwa dni to stanowczo za mało, żeby zaliczyć wszystkie atrakcje, o dłuższym rozkoszowaniu się nawet nie wspominając.

Jestem ogromnie wdzięczna bratu i bratowej, że nas tam zabrali i do tego sami sfinansowali tę wycieczkę! 

4 komentarze:

splocik pisze...

Wspaniały rejs i atrakcje. Też przestraszyłabym się takiego goryla :)))
Wspaniałe te Wasze angielskie wakacje. :)
Pozdrawiam ciepło.

hrabina pisze...

Taki rejsc to jest to, co dzieciaki kochaja!!! tylko to czekanie.... czasem już bym się prawie poddała :)

Anonimowy pisze...

Świetne zdjęcia!

Joanna pisze...

Splociku - do tej pory wakacje wspominamy z rozrzewnieniem...

Hrabina - czekanie bylo lekcja cierpliwosci... ale warto bylo!

5000lib - dzieki!

Motylek