piątek, 11 kwietnia 2014

PUR: Nika

Kiedy urodziła się Emilka, otrzymała kilka prześlicznych rzeczy zrobionych na szydełku przez Bożenkę z blogu Robótkowe życie moje. Najdłużej pochodziła w czapeczce, którą możne obejrzeć między innymi w tym wpisie, ale nadszedł w końcu czas, kiedy okazała się za mała, a dokładnie zbyt płytka i nie zakrywająca uszu.

Najpierw poszperałam w sieci i znalazłam darmowy opis wykonania podobnej czapeczki na szydełku. Wzór nazywa się Crochet Hat Nika, a autorką jest Martina Taborsky.

Skoro już miałam opis wykonania, poszperałam w zasobach włóczkowych, znalazłam niepełny motek mercyzowanej bawełny Patons Grace (124 m/50 gr), i w ramach Programu Utylizacji Resztek, zrobiłam czapeczkę dla Emilki.

Emilia w czapeczce NikaDumna jestem z niej ogromnie, bo to moja pierwsza czapeczka zrobiona na szydełku i bardzo się cieszę, że w ogóle mi wyszła, a to, że nawet ładnie, to już dodatkowy plus. Czapeczkę zdobi kwiatek. Wraz z nim, czapeczka waży 50 gram.

Według zamiaru autorki, czapeczka ma mieć rozmiar na 4-8 lat, ja jednak tę dla Emilii pogłębiłam nieco, żeby dobrze zakrywała jej uszy. Jest też nieco za duża, ale może dzięki temu, ponosi ją Mała trochę dłużej niż jeden sezon.

Ponieważ tak dobrze mi poszło, a na dodatek szybko, nabrałam ochoty na więcej.

Tym razem sięgnęłam po niezidentyfikowaną bawełnę z odzysku w kolorze seledynowym. Ta czapeczka wyszła nieco większa od pierwszej.
Kwiatek dodatkowo ozdobiłam guziczkiem. Wprawdzie kolor fioletowy nie bardzo pasuje do pozostałych użytych do zrobienia kwiatka, ale tylko w takim kolorze miałam tego typu guzik-kuleczkę. A co tam, jeśli chodzi o akcesoria dla dzieci to chyba wszelkie możliwe połączenia kolorystyczne są dozwolone...
Kwiatek na drugiej białej czapeczce

Kwiatek na czapeczce seledynowej

Kwiatek na czapeczce Emilii

Dwie czapeczki nie zaspokoiły mojego apetytu, zrobiłam więc jeszcze trzecią, białą, choć z innej bawełny niż ta Emilkowa - włóczka Sunny firmy Troitsk Yarn. Zużycie - około 127 metrów.

Trzy czapeczki Nika

3 komentarze:

Antonina pisze...

Urocze czapeczki i córce w nich prześlicznie.

splocik pisze...

Super wyszły czapeczki i te kolorowe kwiatki... urocze. :)
Na zdjęciu, gdzie modelka prezentuje się w całości widzę doże podobieństwo do starszego Brata, gdy był mniej więcej w Jej wieku. :)))
Pozdrawiam ciepło.

hrabina pisze...

Piękna seria. która wygląda uroczo.


Anka