środa, 23 kwietnia 2014

Ażurowy kocyk na lato

Znajoma, od której dostałam swego czasu bardzo dużo rzeczy dla Emilki, na dniach spodziewa się dziecka. Córeczki. Dzieciątko przydażyło się dość niespodziewanie, a przyszła mama już nie liczyła na to, że będzie mieć kolejne dziecko. A tutaj taka niespodzianka!


Okazji nie mogłam przepuścić i nie przepuściłam - wydziergałam kocyk, lekki, przewiewny, ażurowy, bo to na lato, a lato u nas zazwyczaj upalne.


Kocyk robiłam od środka, wzorem zaczerpniętym z opisu wykonania chusty Swallowtail Shawl - tak więc problem z dodawanie oczek miałam tym samym rozwiązany.


Pod koniec przeszłam na inny schemat, z tej samej chusty.


Kocyk zrobiony jest z włóczki Plymouth Yarn Dreambaby, 167 m/50 gram, 50% akryl, 50% nylon, a zużyłam dokładnie 3 motki czyli 150 gram (502 m). Dziergałam na drutach 5 mm, czyli grubszych niż zalecane.


Kocyk już podarowałam Kris i bardzo się jej spodobał, ale w to nie wątpiłam, bo Kris uwielbia ręcznie dziergane rzeczy. Mała dziewczynka ma przyjść na świat 6 maja.

3 komentarze:

splocik pisze...

Widzę, że w tym samym czasie robiłyśmy podobny ażurek, z tym, że ja opierałam się na moich kropkach i ten wzorek zmodyfikowałam, co dało całkiem fajny efekt - zobacz w temacie "Ażurowe kapturki".
Kocyk wygląda rewelacyjnie.
Pozdrawiam ciepło.

hrabina pisze...

śliczny! nie wątpię, ze koleżanka ogromnie zadowolona, bo wzór jest rewelacyjny.

Anka

Urszula97 pisze...

kocyk przepiekny, powiem że drutowy ładniejszy od szydełkowego,ale jesstem za słaba aby tyle udziergać na drutach i to ażurem,wyższa szkoła.