wtorek, 1 marca 2016

OBOB - eliminacje szkolne

W ubiegłym tygodniu odbyły się eliminacje szkolne konkursu czytelniczego Oregon Battle of the Books, o którym pisałam tutaj (KLIK).

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali koszulki z logo konkursu oraz nazwą szkoły - na zdjęciu obok Krzyś pozuje po powrocie ze szkoły, pod domem.

Rundy 1 i 2 zaplanowane były na poniedziałek, wtorek i środę - drużyna Krzysia toczyła swoje potyczki w poniedziałek i wtorek. W poniedziałek udało mi się pojechać do szkoły i mu kibicować.

Drużyna Krzysia wybrała sobie nazwę Blue Ninjas, i całkiem nieźle im poszło podczas pierwszej rundy - zdobyli 33 punkty, o dwa mniej niż najlepszy wynik tego dnia.

Następnego dnia, według relacji mojego dziecka, nie zdobyli aż tylu punktów, więc założyłam, że to już koniec konkursu dla Niebieskich Nindzia. W środę Krzyś nie poszedł do szkoły ponieważ pochorował się - wymiotował rano przez 4 godziny, ale na szczęście potem przestał i w ciągu dnia poczuł się lepiej, i w czwartek poszedł już do szkoły.

A w czwartek okazało się, że Blue Ninjas, po dwóch rundach eliminacyjnych, uplasowali się na drugiej pozycji i przeszli do półfinałów! Które odbyły się właśnie w czwartek.

OBOB, Runda 1: Blue Ninjas i lista eliminacyjna turnieju na ścianie.

A to jeszcze nie był koniec - chłopcy przeszli do finału - w piątek pojechałam znowu do szkoły kibicować dziecku. Rundy pierwsza i druga odbyły się w bibliotece szkolnej, finał - na sali gimnastycznej.

Przed finałem - jeszcze pusta sala gimnastyczna.

W szkolnym finale Blue Ninjas walczyli z Soccer Girls, dziewczynkami z tej samej klasy, które w ubiegłym roku reprezentowały szkołę na etapie regionalnym. Rodzice całej ósemki zjawili się niemal w komplecie, tak jak klasy trzecie, czwarte i piąte z ręcznie wykonanymi transparentami wyrażającymi poparcie dla jednej lub drugiej drużyny - chłopcy kibicowali chłopcom, dziewczynki dziewczynkom.

Jeszcze kilka słów przed rozpoczęciem finałowej potyczki.

Bibliotekarka, odczytująca pytania oraz przyznająca i zapisująca punkty siedziała przy stoliku pośrodku, Blue Ninjas po lewej stronie, Soccer Girls po prawej.

Obie drużyny były od siebie na tyle daleko, aby nie mogły usłyszeć naradzających się przeciwników. Jeden z uczniów z piątej klasy kursował pomiędzy drużynami z mikrofonem, wręczając go dopiero w chwili przeznaczonej na odpowiedź.


Pierwsza część potyczki składała się z pytań typu "W której książce...?" - obie drużyny odpowiedziały poprawnie na wszystkie pytania, zdobywając po 35 punktów.

W drugiej części potyczki pytania o treść były bardziej szczegółowe, i tutaj emocje zaczęły rosnąć z każdą niepoprawną odpowiedzią.

Ostatnie pytanie dla Soccer Girls, ostatnie pytanie dla Blue Ninjas. Momencik na podliczenie punktów (45:58), i poznaliśmy nazwę drużyny, która będzie reprezentować szkołę 12 marca w rozgrywkach regionalnych:

 
Blue Ninjas

Radości chłopców, łzom dziewczynek nie było końca.

3 komentarze:

Ulcia pisze...

najszczersze gratulacje dla zwycięskich chłopców i powodzenia w kolejnych etapach!
Boh, dlaczego u nas czegoś takiego nie ma? Środkowe NJ to jednak bardzo marne coś...
O jakże bardzo żałuje. Syn może podciągnąłby się w czytaniu, córka z radością by uczestniczyła. Zapalona z Niej czytelniczka, książki kocha i pochłania, pod warunkiem, że nie o miłości one...
Jeszcze raz gratuluję!
Pozdrawiam cieplutko

Asica Zlosnica pisze...

Super pomysl :) Brawo dla chlopakow ;)

Motylek pisze...

Ulcia - u nas jest OBOB. u Was są polskie szkoły i jakoś się to wyrównuje.
Dziękuję w imieniu chłopaków za gratulacje!

Asiu - dziękuję w imieniu chłopaków!

Motylek