poniedziałek, 7 marca 2016

Program Utylizacji Reasztek: Czapki

W styczniu odbyła się w naszym Kościele zbiórka zimowej odzieży dla potrzebujących. Między innymi proszono o czapki, szaliki, rękawiczki. Pomyślałam, że mogę przecież wydziergać kilka czapek - w koszu z włóczkowymi zapasami tyle kłębuszków czeka na swój czas! Zapaliłam się do pomysłu i do zakończenia zbiórki udało mi się zrobić 8 czapek i 2 szaliki.Tak wyszło, że nie zrobiłam zdjęcia czapki Nr 5 - czapki, która najbardziej mi się podobała i nawet zastanawiałam się, czy jej sobie nie zostawić.

Po ósmej czapce zbiórka dobiegła końca, ale myślę, że jeszcze powstanie trochę czapek - wszak takowe akcje odbywają się dorocznie a włóczek czekających na zagospodarowanie posiadam jeszcze sporo.

Czapki dziergało mi się bardzo przyjemnie, a zabawa z układem i kolorami paseczków sprawiła mi sporą frajdę. A dzieci doskonale bawiły się pozując do zdjęć.

8 komentarzy:

Anka pisze...

świetne takie kolorowe czapki!

Urszula97 pisze...

czapki cudowne,cel bardzo szlachetny,

Wakacjenadmorzem.pl pisze...

Przepiękne czapeczki! Dzieci, które je dostaną na pewno się bardzo ucieszą :)

Asica Zlosnica pisze...

Ale slodkie to ostatnie foto ;)

O depresji i nie tylko... pisze...

Piekne te czapki i szaliki. Biore razem z modelami! :)

U mnie na poczatku zimy byla akcja robienia czapek i szalikow, pakowania ich w plastikowe przezroczyste torby, z karteczka, aby sobie to brac jesli jest potrzebne. Rozwieszane to bylo po drzewach w miejscach gdzie najczesciej mozna bylo spotkac bezdomnych. Czapki znikaly jak swieze buleczki!

Motylek pisze...

Anka - dzięki!

Urszula - dziękuję!

Wakacjenadmorzem - Krzyś ma sporą głowę i te czapki, które on prezentuje pasują także na dorosłych. Dziękuję za miłe słowa!

Asia - właśnie dlatego postanowiłam je wstawić... Cieszę się, że masz podobne zdanie do mojego!

O depresji - ale świetny pomysł! Jak z jakiegoś powodu nie będzie w przyszłym roku żadnej zbiórki to chyba zacznę też tak robić!

Motylek

splocik pisze...

Super kolekcja czapek i to fajnistych czapek. :)
Ostatnie zdjęcie chwyta za serce.
Pozdrawiam ciepło.

Motylek pisze...

Splociku - dziękuję!

Motylek