czwartek, 29 maja 2014

Quartzville Creek

Strumień Quartzville Creek ma zaledwie 45 km długości, ale stanowi bardzo popularne miejsce wyjazdów pod namiot. Droga wiedzie wzdłuż tego niesamowicie malowniczego potoku, więc podczas jazdy podziwialiśmy przecudne widoki.


Wzdłuż potoku możny kempingować za darmo w wyznaczonych miejscach - tam, gdzie ustawiono metalową obręcz na ognisko. Wprawdzie jest to przy drodze, ale wieczorem ruch zamiera, ponieważ niemal wszystkie pojazdy należą do turystów.

My dojechaliśmy do pola namiotowego Yellowbottom Campground - tam zatrzymaliśmy się aby obejrzeć miejsce pod kątem ewentualnego wyjazdu pod namiot w przyszłości.

Miejsce jest przecudne. Kemping mały, ale za to strumień rozlewa się malowniczo zapewniając rozrywkę zarówno dla małego dziecka (spora kamienista łacha z płytką wodą do baraszkowania), jak i dla większego rozrabiaki żądnego przygód - Hultajstwu szalenie podobały się skały, na które mógł się wspinać.
W potoku do tej pory można znaleźć grudki złota - widzieliśmy nawet jednego poszukiwacza cierpliwie wypłukującego piasek z miski.

1 komentarz:

Alisa pisze...

Jak tam pieknie ;)