wtorek, 13 lutego 2018

Kamizelka

To już luty a ja mam jeszcze jeden zeszłoroczny udzierg do pokazania: Kamizelka dla Emilii, skończona 29 grudnia 2017.


Wzorowałam się na opisie wykonania Little Sister's Dress (Tora Frøseth Design) z pewnymi modyfikacjami ilości oczek i powtórzeń.

Kamizelka wykonana jest z super mięciutkiej i milutkiej włóczki Trendsetter Yarns Blossom, którą dostałam od kolegi z pracy - należała do jego zmarłej żony. (Pisałam o tym tutaj: KLIK.) Dołożyłam też resztunię brązowej włóczki Berroco Comfort Solids & Heathers, która została mi po zrobieniu tego swetra: KLIK. Rzecz robiona na okrągło, całkowicie bezszwowo, ale przy podkroju pach przerabia się trochę w rzędach, czterech czy pięciu, potem powrót do okrążeń.

Kamizelka świetnie pasuje to większości bawełnianych bluzek z długim rękawem, których Emilia ma dość sporo, a które są za cienkie na zimę.
Z kamizelką, natomiast, dziecku jest ciepło.

Mam nadzieję, że kamizelka posłuży i w przyszłym sezonie - nie dało się zrobić dłuższej, wykorzystałam obie włóczki do końca.

Garść informacji:
  • włóczka zielona: Blossom (Trendsetter Yarns), 73% nylon, 27% rayon; 84 m/50 gram; zużycie: 100 gram (168 metrów);
  • włóczka brązowa: Berroco Comfort Solids & Heathers, 50% akryl, 50% nylon/poliamid; 192 m/100 gram; zużycie: 12 gram (23 metry)
  • druty: 5 mm;
  • wzór: Little Sister's Dress (Tora Frøseth Design)

6 komentarzy:

Jula pisze...

Ładna kamizelka a jeszcze ładniejsza modelka.☺ Twoja córeczka rośnie w oczach. Dopiero co Twój "smyk " był taki a córka go goni.
Dla mnie Twoje dzieci za każdym razem jak tu zaglądam są więksi i mądrzejsi.
Ja sama w końcu zmusze się do zrobienia kamizelki dla siebie, Zastanawiam się nawet czy nie taka kolorowa z różnych resztek kwadratów mi ze szydełkiem. Ma być rozpinana do wszystkiego pasować. Tak żebym sobie mogła głównie plecy zakrętach i żeby zmusiła się nawet i pod krótką kurtka.
Pozdrawiam Was zimowo , bo u Was tak jakby przedwiosnie cieple. ❄⛄

jolajka pisze...

Bardzo ładna 😍😍

hrabina pisze...

świetne rozwiązanie, właśnie na taką porę. I super, że Emilia lubi takie kamizelki.

Motylek pisze...

Jula - dziękuję CI za przemiłe słowa! A u nas akurat mocno się oziębiło choć całkowicie bez śniegu... Życzę powodzenia z kamizeką!

Jolajka - Dziękuję!

Hrabina - Dziękuję! Emilia jeszcze lubi wszystko co dla niej zrobię na drutach - jeszcze!

Motylek

Wakacje-marzeń pisze...

Bardzo ladna kamizelka :) I śliczna Emilka :)

Motylek pisze...

Wakacje marzeń - dziękuję!
Motylek