czwartek, 11 października 2018

Nye Beach

Hotel, w którym nocowaliśmy, położony jest na terenie Historic Nye Beach District - najstarszej części Newport. Urlopowicze przyjeżdżają do Nye Beach już od ponad stu lat a przecież stan Oregon jest jednym z najmłodszych stanów - Oregon wstąpił do unii w roku 1859, pierwsza stała osada na terenie Oregonu została założona w 1811 roku.

Nye Beach, Newport, OR

Ale wróćmy do Nye Beach.
Spacerkiem mieliśmy do plaży może 5 minut, a może 6. (Podczas tego typu wyjazdów raczej nie spoglądam na zegarek.) W sobotni poranek, po śniadaniu, wybraliśmy się na krótki spacer plażą.

Nye Beach, Newport, OR & Yaquina Head Light

Słonko wprawdzie świeciło, ale nie grzało ani odrobinę. Hulał za to bardzo mocny, i jeszcze zimniejszy wiatr, więc kurtki, czapki, szaliki a nawet rękawiczki były mile widziane. Dzieci moje, jakby mniej wrażliwe na zimno niż ja. Emilia z ogromnym entuzjazmem zabrała się za robienie babek z piasku, Krzyś, gonieniem mew, ale tak, żeby przy tym nie pobrudzić sobie piachem nowych butów.


Ja, natomiast, kontynuowałam zabawę ustawieniami aparatu, starając się zrobić kilka ładnych zdjęć.


Ocean zawsze ma w sobie tę magiczną moc, sprawiając, że wzroku oderwać od niego nie mogę. Uwielbiam obserwować fale, patrzeć jak rosną, załamują się, aż w końcu rozbijają z hukiem. Mogłabym się im tak przyglądać godzinami, ale za zimno było tego dnia na przesiadywanie na plaży. Poza tym, zbliżał się czas otwarcia pobliskiego Akwarium - jednej z głównych atrakcji zaplanowanych na ten dzień.

Yaquina Head Light (widok z Nye Beach, Newport)

W oddali wieża latarni Yaquina Head Lighthouse, ledwie widoczna przez poranną mgłę, przypominała, że i ją mamy odwiedzić. Ale o akwarium i latarni morskiej,
c.d.n

4 komentarze:

Jula pisze...

Uwielbiam patrzec na morze w Polsce .Zachosy slonca to moja ulubiona rozrywka jak tam jestem.
Twoje zdjęcia oceanu są piękne. To właśnie ta tajemnica, dzikość i bezkres. Ta latarnia , gdzieś na skałach . Ta mgła itd... Same cuda.
Ps.
Dzieci też miały pyszną zabawę .☺

Motylek pisze...

Jula - ta magia bezkresu oceanu wpływa na wszystkich, niezależnie od wieku!

Motylek

Ataner pisze...

Zatęskniłam za oregońskimi plażami, jedne z ładniejszych jakie widziałam tylko strasznie zimno tam macie.
Zdjecia super!

Motylek pisze...

Ataner - piękne są, czyste i bezludne, ale masz rację,ł że pierońsko na nich ZIMNO.

Motylek