piątek, 23 września 2016

Ostatni weekend lata: Beach Loop w Bandon

Jadąc na południe (bądź północ) drogą stanową Nr 101 (słynna "sto jedynka" biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku przez stany Waszyngton, Oregon i Kalifornia) przejeżdżamy szybko przez miejscowość Bandon, czasem jedynie zatrzymując się, żeby coś zjeść. Krótki spacer kieruje nasze kroki jedynie w stronę nadmorskiego deptaka i "starego miasta".

Tym razem wybierając się do Bandon, wjechaliśmy do miejscowości drogą wiodącą wzdłuż oceanu "Beach Loop". To dzielnica miasta pełna pięknych willi, w większości wynajmowanych wczasowiczom przez cały rok, bo wahania temperatury w ciągu roku nad oceanem w Oregonie są bardzo nieznaczne. Najczęściej bywa tak, że jesienią, zimą czy wiosną jest o wiele cieplej niż latem.

Zaraz na początku "Beach Loop" jest zjazd na plażę o nazwie "Devil's Kitchen" czyli "Diabelska Kuchnia".


Plaża szeroka, przestrzeń ogromna, wiatry hulają i głowę chcą urwać.

Bliskość sporej ilości domów to więcej odpoczywających na plaży.


Ale, że połacie piachu naprawdę przeogromne, spacerujących nie można było nazwać tłumem. Na większości zdjęć i tak nikogo nie widać.


Mimo dość mocnego i zimnego wiatru, pospacerowaliśmy nieco po tej diabelskiej kuchni. Krzyś tradycyjnie wspinał się na skały, Emilia tradycyjnie zaczęła jęczeć, że ją bolą nogi.

Zanim wsiedliśmy do samochodu, wytrzepaliśmy z butów i skarpetek tonę piachu.

Ruszyliśmy w stronę centrum Bandon. Zjechaliśmy na parking przy kolejnym punkcie widokowym Face Rock State Scenic Viewpoint - a tu czekała nas niemiła niespodzianka w postaci tłumu zwiedzających. Rozpuszczeni kilkudniową samotnością i odzwyczajeni od widoku ludzkości na plaży, doznaliśmy lekkiego wstrząsu, w wyniku którego odechciało nam się wysiadać z samochodu i przepychać wśród turystów.

Tylko na chwilkę wyskoczyłam z samochodu by pstryknąć zdjęcie atrakcji, które tak tłumnie zjechali się wszyscy podziwiać. A były to: "Haystack Rock" (po prawej) i "Devil's Kitchen" (na lewo od "Haystack Rock"), obie skały na zdjęciu daleko w tle:
 
od lewej w tle:  Devil's Kitchen & Haystack Rock

Kolejne skały to: "Face Rock" oraz "Cat and Kittens Rocks":

Face Rock & Cat and Kittens Rocks

I jeszcze kilka skał wystających z wody, czyli: "Elephant Rock" i "Table Rock" - obie po prawej stronie.

Elephant Rock & Table Rock

Wymanewrowaliśmy z parkingu i pognaliśmy do Bandon, na obiad, ponaglani marszem na cztery, bardzo puste żołądki.

Brak komentarzy: